7 września 2016

LEONARD COHEN w Bibliotece

kuba michalskiZapraszamy na koncert

KUBA MICHALSKI

ŚPIEWA BALLADY

LEONARDA COHENA

PIĄTEK,  23 WRZEŚNIA 2016,  GODZ. 18.00

Wstęp wolny

 

LEONARD COHEN, znakomity kanadyjski poeta i pieśniarz, od kilkudziesięciu lat raczy nas przepięknymi balladami. Jako władca „Wieży pieśni” swoim ciepłym, niskim głosem jak nikt inny potrafi mówić o miłości. Jest, jak sam mówi, autorem piosenek poważnych. Tworząc swoje muzyczno-słowne arcydzieła sięga też często po odniesienia religijne.

 W programie koncertu usłyszą Państwo kilkanaście jego piosenek w polskich tłumaczeniach, w tym oczywiście „Alleluja”, „Zuzanna”, „Słynny niebieski prochowiec” i „Tańcz mnie po miłości kres”.

            KUBA MICHALSKI  jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i trzy albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany. M.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze klasycznej. Oprócz ballad kanadyjskiego barda, śpiewa piosenki Jacka Kaczmarskiego oraz autorskie kompozycje do wierszy wielkich poetów i tekstów własnych.

Zapraszamy do posłuchania w internecie (na YouTube) jego piosenek:

ZUZANNA  (Cohen)                                         http://www.youtube.com/watch?v=av3dj3IIo50

DZIEWCZYNA (Leśmian)                               http://youtu.be/W0DxTpeDqCI

7 września 2016

Narodowe Czytanie

DSC_0730V edycja Narodowego Czytania za nami. Biblioteka tegoroczną imprezę, ta jak w poprzednim roku, przygotowała na płycie rynku. Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom – pan Adam Zielnik.

Przygotowanie oprawy całego wydarzenia zaczęło się już sierpniu. Malowanie i tworzenie scenografii, szycie stroju, dobieranie rekwizytów – wszystko to wymagało od nas dużego zaangażowania i wielu godzin pracy. Efekt, mamy nadzieję, był godny tak podniosłej imprezy.

Tym razem postawiliśmy na prostotę. Po ubiegłorocznym czytaniu dzieła B. Prusa w różnych językach, po historii życia autora i genezie powstania powieści skupiliśmy się na tym, co najważniejsze – tekście. Trzeba przyznać, że „Quo vadis” nie jest lekturą prostą ani w odbiorze, ani w samym czytaniu.czytaj więcej Narodowe Czytanie